Best selection of premium Joomla 1.6 templateWycieczki


    Inowrocław jest jednym z wielu miejsc wartych zwiedzania. W niedalekiej odległości od naszego ośrodka znajdują się atrakcje turystyczne unikatowe w skali kraju, warte zwiedzenia. Corocznie wiele z nich stanowi bardzo ważny punkt na mapie każdego podróżnika.
Nasz ośrodek posiada ciekawą ofertę wycieczek, realizowanych przez inowrocławski oddział PTTK.


  • Toruń zwany jest perłą gotyku i jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków wycieczkowych w naszym kraju. Jest jednym z najstarszych miast polskich. Największą rzeką jest dzieląca miasto na dwie części Wisła, dzięki której Starówka oraz przyległy bulwar filadelfijski zyskała malownicze położenie. O atrakcyjności tego miejsca może świadczyć fakt, że toruńska starówka wpisana została na listę jednego z siedmiu cudów Polski. Idąc zabytkowymi ulicami na każdym kroku niemal czuć tajemniczość i ducha historii. Dodatkową atrakcją są słynące od wieków miejscowe specjały w postaci pierników, wypiekanych według średniowiecznych przepisów. Jednym z najsłynniejszych zabytków jest unikatowa w skali europejskiej Krzywa Wieża. W Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik.                               
  • W Licheniu znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej - bardzo istotny punkt spotkań religijnych oraz obiekt częstych pielgrzymek. Monumentalna pięcionawowa bazylika z centralną kopułą jest obecnie największą świątynią w Polsce, a ósmą w Europie.
                        
  • Biskupin jest miejscem wyjątkowym w dziejach archeologii polskiej. Znajduje się w nim jeden z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Europie Środkowej. To właśnie w tej niewielkiej miejscowości znajduje się unikatowa osada z przełomu epoki brązu i żelaza (750 - 600 p.n.e.). Każdego roku odwiedzają go tysiące turystów z różnych zakątków, zwłaszcza podczas największego w Europie festiwalu archeologicznego, odbywającego się corocznie pod koniec września.

  • O odległości około 43 kilometrów od Inowrocławia znajduje się największe miasto Kujaw – Bydgoszcz. Jest ono nie tylko ośrodkiem przemysłowym, ale także uchodzi za ciekawą atrakcję turystyczną, z wieloma interesującymi miejscami łączącymi nowoczesność z długoletnią historią. Bydgoszcz położona jest na ogromnej polanie leśnej - znajduje się tu również największy pod względem obszaru miejski park w Polsce. Na uwagę zasługuje również Stare Miasto, Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska oraz Śródmieście z wielkomiejską zabudową secesyjną, zabytkowe kościoły, cztery sanktuaria katolickie, liczne muzea. Miasto jest ośrodkiem kultury muzycznej ze znaną filharmonią oraz nowoczesną operą. Unikatowym zabytkiem jest najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna – Kanał Bydgoski (1774 r.) z systemem śluz.