Best selection of premium Joomla 1.6 templatePark i Tężnie


    Nasz Szpital Uzdrowiskowy położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, w strefie uzdrowiskowej, charakteryzującej się m.in. znacznym ograniczeniem ruchu pojazdów kołowych, co znacznie wpływa na komfort wypoczynku, z dala od zgiełku i hałasu towarzyszącego człowiekowi na co dzień.

Park Solankowy zajmuje obszar ponad 70 ha. W jego granicach znajdują się m.in. dwa duże stawy, na wodach których umieszczono szereg fontann. Spacer biegnącymi pośród barwnych dywanów kwiatowych oraz egzotycznych okazów przyrodniczych alejkami, wpływa korzystnie na samopoczucie niezależnie od aktualnie panującej podczas turnusu aury.

130-letnią tradycję zdrojowiska ozdabia jeden z głównych atutów inowrocławskiego Parku Solankowego, jaką jest jedyna w tej formie w Polsce tężnia solankowa. Liczne kawiarenki, kramiki z pamiątkami, cyklicznie odbywające się w muszli koncertowej spotkania muzyczne oraz imprezy plenerowe, powodują że pobyt na kujawskiej ziemi trwałe wpisuje się w pamięć osób ją odwiedzających

W Parku Solankowym, położona jest unikatowa na europejską skalę Tężnia Solankowa.
Jej bliskie w stosunku do naszych obiektów sąsiedztwo sprawia, że spacer do niej zajmuje tylko kilka minut, po przebyciu których można oddawać zbawiennym dla organizmu inhalacjom.

Walory lecznicze inhalatorium Tężni Solankowej - Chorzy na choroby układu oddechowego:

  • przewlekły nieżyt, nieżyt zanikowy górnych dróg oddechowych,
  • przewlekły zanikowy nieżyt nosa, gardła, krtani, zatok szczękowych i czołowych,
  • uszkodzeń chrząstek stawowych,
  • przewlekły nieżyt oskrzeli,
  • rozedma płuc bez objawów serca płucnego.

    Stany ogólnego wyczerpania i nerwicy wegetatywnej, nadciśnienia tętnicze,
niedociśnienie tętnicze (pod warunkiem nie przebywania w bliskości tężni i naświetlania słonecznego)
Daje również częściowo zabezpieczenie przed zachorowaniem, profilaktycznie u ludzi zdrowych wzrasta odporność. Wiele innych pozytywnych efektów leczniczych korzystnie wpływających na różne schorzenia np. choroby tarczycy, schorzenia alergiczne skóry.