Oferta kulturalno-rozrywkowa


Na terenie naszego  ośrodka prowadzona jest działalność kulturalna, oświatowa oraz rozrywkowa, w ramach której organizowane są różnego rodzaju imprezy, np.

 • wycieczki turystyczno - krajoznawcze (m.in. do Lichenia, Torunia, Kruszwicy, Biskupina, Żnina),
• wyjścia z przewodnikiem panem Alfredem Krysiakiem, dzięki to którym kuracjusze mają szansę zapoznania się z wieloma ciekawymi zakątkami miasta Inowrocław oraz Solanek,
• imprezy kulturalno – rozrywkowe - w Inowrocławiu organizowanych jest corocznie prawie 400 imprez,
• wieczorki taneczne oraz poetyckie z zaproszonymi przez nas artystami,
• imprezy przybliżające kuracjuszom tradycję oraz historię Kujaw przeprowadzone w formie prelekcji, filmów, prezentacji czy wystaw, jak np. wystawa haftu kujawskiego przygotowana przez inowrocławskie twórczynie ludowe zrzeszone w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych w Lublinie,
• wystawy malarskie organizowane w naszej sali konferencyjnej promujące twórczość artystów (np. wystawy malarstwa inowrocławskiej artystki Ewy Koc),
• cyklicznie odbywają się także koncerty zespołów oraz zaprzyjaźnionych artystów. Wielkim uznaniem cieszył się koncert arii operetkowych i pieśni neapolitańskich w wykonaniu tenora – pana Jarosława Stempowskiego,
• specjalnie dla damskiej części naszych kuracjuszy w każdym turnusie odbywają się bezpłatne zabiegi z kosmetyczkami w czasie to których oferowana są profesjonalne darmowe zabiegi, jak chociażby pielęgnacja dłoni czy makijaż na każdą okazję.
• w kawiarni "Marmurowa" organizowane są wieczorki taneczne, zapoznawcze, pożegnalne oraz grille.

 Dla kuracjuszy, którzy sami planują własne zagospodarowanie czasu wolnego w niedalekiej odległości od ośrodka mogą zwiedzić interesujące regionalne atrakcje, jak np.

- znajdujące się w renesansowym budynku z końca XIX wieku Muzeum im. Jana Kasprowicza,

- Instytut Prymasa Józefa Glempa działający w ramach Kujawskiego Centrum Kultury, gdzie wszyscy zainteresowani znajda wiele ciekawych informacji oraz pamiątek z życia Prymasa,- imprezy muzyczne w Parku Solankowym, jak na przykład regularnie odbywające się „Czwartki muzyczne” czy „Koncerty niedzielne”.

    Od roku 2001 Szpital Uzdrowiskowy "Energetyk" jest włączony do sieci Szpitali Promujących Zdrowie. Do pacjentów i gości adresowane są przygotowane przez pracowników medycznych wykłady propagujące zdrowy styl życia. Pacjenci mogą zatem korzystać z kwalifikowanej pomocy psychologicznej i fachowej wiedzy lekarzy na temat przyczyn niektórych powszechnych schorzeń cywilizacyjnych, zagrożeń związanych z nieprawidłowym trybem życia, złymi nawykami i nieprawidłowym odżywianiem, przekazywanej w formie wykładów i prezentacji. Mogą oni również zapoznać się ze sposobami zapobiegania negatywnym skutkom tych zjawisk. Wykłady i prezentacje realizowane są nieodpłatnie jako standardowy element realizacji procesu leczniczego lub rehabilitacyjnego Inowrocław jest jednym z wielu miejsc wartych zwiedzania.
    W niedalekiej odległości od naszego ośrodka znajdują się atrakcje turystyczne unikatowe w skali kraju, warte zwiedzenia. Corocznie wiele z nich stanowi bardzo ważny punkt na mapie każdego podróżnika. Ośrodek posiada w swojej ofercie możliwość skorzystania z wielu ciekawych wycieczek.    Do dyspozycji kuracjuszy są ponadto: kawiarnia, biblioteka, sale gier, taras widokowy z możliwością obejrzenia panoramy Inowrocławia Zdroju, solarium, gabinet fryzjersko-kosmetyczny.


Park i Tężnie                                   Wycieczki

W Parku Solankowym, położona   jest unika- towa na europejską skalę Tężnia Solan- kowa. Jej bliskie w stosunku do naszych obiektów sąsiedztwo sprawia, że spacer do niej zajmuje tylko kilka minut, po przebyciu których można oddawać zbawiennym dla organizmu inhalacjom.

Inowrocław jest jednym z wielu miejsc wartych zwiedzania. W niedalekiej odległości od naszego sanatorium znajdują się atrakcje turystyczne unikatowe w skali kraju, warte zwiedzenia. Corocznie wiele z nich stanowi bardzo ważny punkt na mapie każdego podróżnika. Nasz ośrodek posiada ciekawą ofertę wycieczek...
Kawiarnie                                          Wycieczki rowerowe

Nasz ośrodek jako jedyny obiekt sanatoryjny w mieście posiada taras widokowy, z którego roztacza się przepiękna panorama całego Parku Solankowego oraz Inowrocławia. Taras znajduje się na ostatnim piętrze wieżowca.
Niewątpliwym atutem tarasu widokowego jest przyległa do niego kawiarnia, w której można spędzić mile czas, chroniąc się przed nadmiarem słońca lub w razie niepogody.

    Wielu kuracjuszy, którzy odwiedzają nasze ośrodek, szuka w naszej ofercie maksymalnego zagospodarowania czasu wolnego,  przerw pomiędzy posiłkami i zabiegami, chwil wytchnienia w czasie kwitnącego w naszym ośrodku życia towarzyskiego.  Dla wszystkich chętnych przewidzieliśmy w naszym programie możliwość wypożyczenia roweru oraz udania się w krótką podróż.
.