Best selection of premium Joomla 1.6 templateNasza oferta

Jesteśmy specjalistycznym, uznanym i wieloprofilowym zakładem medycznym o długoletniej tradycji  uzdrowiskowej. Blisko 50 lat pracy pozwoliło nam na zdobycie wiedzy i doświadczenia, które z powodzeniem wykorzystujemy dla zapewnienia optymalnych warunków leczenia i wypoczynku dla każdego naszego pacjenta i kuracjusza.


     Rejon Inowrocławia charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem oraz umiarkowaną ilością opadów. Inowrocław nazywany jest „miastem na soli”, ponieważ znajduje się na ogromnym wysadzie solnym, który stał się podstawą lecznictwa uzdrowiskowego. Historia eksploatacji soli na miejscowych terenach sięga wielu wieków wstecz i jest unikatowa w skali naszego kraju. Najstarsze ślady eksploatacji soli ze słonych źródeł zostały odkryte właśnie w Inowrocławiu i datuje się je na okres pomiędzy VII - VIII wieku p.n.e. Ze względu na korzystne położenie geograficzne w celach uzdrowiskowych wykorzystuje się dodatkowo miejscowe złoża surowców naturalnych - wapieni, torfu niskiego oraz borowinowego, gliny, iłów oraz wód leczniczych.

    Słabo bodźcowy klimat nizinny nie obciąża organizmu osób cierpiących na niewydolność krążenia oraz dobroczynnie wpływa na procesy rehabilitacji chorób serca i po zawale mięśnia sercowego. Klimat sprzyja także leczeniu chorób reumatycznych oraz wspomaga rehabilitację układu ruchu.

    Szpital Uzdrowiskowy położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, w którym dodatkową atrakcję stanowią Inowrocławskie Tężnie Solankowe - drugie co do wielkości w Polsce naturalne inhalatorium, wykorzystujące pochodzącą z rodzimych źródeł solankę o składzie porównywalnym z wodami z Karlovych Varów oraz Bad Oeynhausen. Inowrocławskie Tężnie mierzą 9 m wysokości i 322 m długości. Przez całą ich długość prowadzi taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę Zdroju. Bardzo istotnym miejscem wypoczynku jest 80 hektarowy park zdrojowy, który w 2009 roku uznany został za jeden z siedmiu cudów województwa kujawsko-pomorskiego. Corocznie sadzi się tam około 100 tys. kwiatów tworzących piękne kompozycje dywanowe.  Specyficzny mikroklimat jaki panuje wokół tężni ma ogromny wpływ na wzrost odporności organizmu. Bliskość Tężni sprawia, że spacer do niej zajmuje naszym Pacjentom i Kuracjuszom tylko kilka minut, po których mogą oni oddawać się zbawiennym dla organizmu inhalacjom.

    Energetyk należy do Polskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie. Rozwijamy umiejętności pacjentów i ich rodzin w dziedzinie zachowania zdrowia, współpracujemy z innymi szpitalami w zakresie wymiany doświadczeń i programów. Uczestnictwo w tej Sieci sprzyja podejmowaniu działań na rzecz pozyskiwania zdrowia, łącznie z aktywizowaniem wszystkich grup profesjonalnych środowiska szpitalnego.
    Jesteśmy członkiem Izby Gospodarczej "Uzdrowiska Polskie" skupiającej instytucje działające na terenie uzdrowisk w całym kraju.
Od 2016 roku nasz Szpital Uzdrowiskowy jest członkiem Komisji Zdrojowej.
Link do strony: http://komisjazdrojowa.pl/

Mistrzowski Nordic                           Kriokomora

Aktywny urlop połączony  z lekcją treningową
NORDIC WALKING
pod nadzorem
Elżbiety Wojciechowskiej
Mistrzyni Świata w Nordic Walking. Lekcje treningowe odbywające się raz w tygodniu, cieszą się wśród kuracjuszy przyjeżdżających do naszego ośrodka dużym zainteresowaniem.
  Stosowanie krioterapii u pacjenta jest zalecane ze względu na jej działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przekrwienne, zmniejszające napięcie mięśniowe. Pacjenci wchodzą do kriokomory w specjalnych strojach chroniących stopy, podudzia, uszy, dłonie oraz drogi oddechowe.


Kapsuła do suchej kąpieli CO2            Stoły izokinetyczne

Kapsuła do suchej kąpieli kwasowęglowej JANUNA CO2 to urządzenie, które zwiększa grono pacjentów o osoby, które do tej pory ze względu na trudności z wejściem i wyjściem z wanny nie mogły korzystać z kąpieli w gazie CO2, jak np. osoby starsze lub niepełnosprawne
więcej


Masaż ciepłymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi jest terapią stosowaną od czasów starożytnych. Teraz trafił również do nas. Masowanie gorącymi kamieniami głęboko odpręża i regeneruje cały organizm.
więcej


Sala konferencyjna

Serdecznie zapraszamy do wynajęcia Sali konferencyjnej w naszym ośrodku. Prowadzimy obsługę szkoleń, imprez okolicznościowych oraz spotkań  biznesowych w siedzibie firmy. Sala konferencyjna posiada 170 m2 oraz wyposażona jest w dwa klimatyzatory.
więcej


Stoły izokinetyczne to określeniem siedmiu urządzeń, sterowanych leżanek umożliwiających usprawnianie stawów kręgosłupa, barków, bioder, kolan i stóp. Ćwiczenia wspomagają spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej.
 więce
Masaż HydroJet

W ramach działalności naszych  dwóch  oddziałów:
Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej i Wczesnej Rehabilitacji Narządu Ruchu organizujemy również pełnopłatne pobyty rehabilitacyjne
.

więcej
Rehabilitacja specjalistyczna

W ramach działalności naszych  dwóch  oddziałów:
Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej i Wczesnej Rehabilitacji Narządu Ruchu organizujemy również pełnopłatne pobyty rehabilitacyjne
.
więcej